Co zrobić gdy dojdzie do kradzieży samochodu?

Utrata samochodu to zawsze bardzo nieprzyjemna sytuacja. Z jednej strony brak własnego pojazdu uniemożliwia dojazd do pracy czy komfortowe poruszanie się po mieście. Co gorsze, trzeba liczyć się z dużymi stratami finansowymi. Jak należy postępować w przypadku kradzieży samochodu? Co zrobić, aby uniknąć takich kłopotów?

insurance-1991212_1280

Jak postępować w przypadku kradzieży samochodu?

W pierwszej kolejności należy zgłosić ten fakt na policję. Na posterunku trzeba podać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące danego pojazdu (jak choćby numer rejestracyjny, kolor, znaki szczególne, ostatnie miejsce pobytu). Jeśli wykupiliście ubezpieczenie na taką okoliczność, musicie udać się do konkretnej firmy. W tym wypadku też trzeba podać kluczowe kwestie dotyczące ukradzionego pojazdu oraz wysokość płaconych składek.

Czy warto wykupić ubezpieczenie AC?

Wiele osób zastanawia się czy warto wykupić ubezpieczenie AC. Trzeba pamiętać, że w przypadku ewentualnej kradzieży można liczyć na częściową rekompensatę, która zmniejszy straty finansowe z tytułu utraty pojazdu. Jest to mocny argument za wykonaniem tej czynności. Zwłaszcza, że obecnie konkurencja na rynku firm ubezpieczeniowych jest duża i klienci mogą zdecydować się na naprawdę dobre warunki i niskie składki.

Dlaczego jest coraz popularniejsze?

Ostatnio coraz popularniejsze jest mikroznakowanie auta. Dlaczego? Ta usługa skutecznie chroni przed kradzieżą pojazdu (całego oraz na części). Mikroznakowanie auta polega na trwałym oznaczeniu kosztownych elementów poprzez specjalne mikrocząsteczki. Każdy samochód otrzymuje też dodatkowo indywidualny numer – jest to ważne w przypadku ewentualnej kradzieży, ponieważ łatwiej namierzyć dany pojazd i uniknąć dużych strat finansowych. Mikroznakowanie auta jest polecane nie tylko przez polską, ale także przez europejską Policję. Usługa jest nie tylko skuteczna i sprawia, że poddany zabiegowi pojazd staje się kompletnie nieatrakcyjny dla złodziejów, ale także znacznie tańsza w porównaniu do większości zabezpieczeń mechanicznych czy elektronicznych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie specjalistów tutaj.