Jaki lakier samochodowy dla kobiety?

Istnieje pewien stereotyp, który mówi, że jeżeli zapytamy kobiety o to, jaki kupiła samochód, to najprawdopodobniej odpowie: „czerwony”. Dla wielu pań jest to krzywdząca opinia, ale we wszystkim jest jednak ziarenko prawdy – nie można bowiem odmówić kobietom bardziej estetycznego podejścia do świata. Również w dziedzinie motoryzacji panie przywiązują znacznie większe znaczenie do rodzaju i koloru lakieru samochodowego i nierzadko to właśnie powłoka lakiernicza jest decydującą cechą przy zakupie. Jaki zatem lakier będzie najlepszy dla kobiety?

woman-289315_1280

Jaki kolor wybrać? Podpowie dobry lakiernik w Warszawie…

O gustach się nie dyskutuje – każdy lubi inne kolory i zwykle przy wyborze samochodu kieruje się własnymi preferencjami. Ciekawostką może być jednak to, że panie są w tym wypadku znacznie bardziej przewidywalne od panów. Mężczyźni traktują swoje auta jak wizytówkę, która ma pokazać ich klasę, styl lub indywidualność. Dlatego właśnie częściej decydują się na unikalne rozwiązania – niebanalne lakiery metaliczne, matowe lub powłoki z połyskującymi drobinkami. Panie zwykle stawiają na elegancję i sprawdzone rozwiązania i rzadko kiedy sięgają po te najbardziej widowiskowe lakiery. Najczęściej nie usłyszymy też od kobiety, że marzy jej się wyjątkowo krzykliwy czy neonowy kolor – perłowa czerwień czy słoneczne odcienie żółci to najbardziej wyzywające kolory wybierane przez panie. To oczywiście jednak tylko uśrednienie – nie można wszystkich pań wrzucać do jednego worka. Skoro zatem nie można powiedzieć, jaki kolor jest idealny dla kobiet, to może warto zwrócić uwagę na właściwości lakieru?

Jaki lakier dla kobiet wybierze dobry warsztat blacharski Warszawa?

Panowie są w stanie zajmować się swoim autem przez długie godziny i poświęcać pielęgnacji wiele uwagi. Panie w tym samym czasie wolą zając się sobą – dlatego też przy wyborze lakieru dla pań, lepiej zdecydować się na powłokę lakierniczą, która nie będzie wymagać od nich wielu godzin konserwacji. W tej roli doskonale sprawdzą się lakiery akrylowe. Syntetyczne powłoki lakiernicze mają wiele zalet, które mogą być cenne z żeńskiego punktu widzenia – przede wszystkim odporne są na żółknięcie i przebarwienia. Ogromnym atutem będzie także stosunkowa odporność na zarysowania, wyższa twardość i plastyczność. Syntetyczny lakier akrylowy jest również odporny na działanie detergentów czy zewnętrznych czynników pogodowych, co sprawia, że nie trzeba poświęcać na jego pielęgnację wielu godzin. Powłoka akrylowa jest nieco droższa niż lakier na bazie żywicy, ale jego właściwości pozwalają zachować idealny i estetyczny wygląd auta bez skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych.