Lakier samochodowy kolory

Jaki kolor samochodu wybrać? Stereotyp głosi, że to pytanie częściej zadaje sobie żeńska część kierowców, większą uwagę poświęcająca kwestiom estetycznym. Czy jest tak w rzeczywistości, nie nam rozstrzygać, nieprawdą natomiast jest na pewno to, że wybór koloru auta powinien być sprawą naszego gustu. Nie każdy, a zwłaszcza ci, którzy kupują samochód po raz pierwszy, zdają sobie sprawę, że ta banalna z pozoru decyzja będzie mieć w przyszłości wiele praktycznych konsekwencji.

auto-1546749_1280

Dobry lakiernik Warszawa – lakier samochodowy kolory

“Kolor lakieru? A kto by zwracał na to uwagę!” – odpowiedź jest prosta: każdy, komu zależy na zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Co ma z tym wspólnego barwa lakieru? Wyrazisty kolor (np. żółty lub czerwony) zwiększy naszą widoczność na drodze, dzięki czemu możemy uniknąć poważnej stłuczki. W letnim sezonie dobrze sprawdza się także kolor biały, ze względu na widoczność oraz odbijanie światła (skutkiem czego auto wolniej się nagrzewa podczas wysokich temperatur), jednak zimą może być już słabiej widzialny na tle zaśnieżonego krajobrazu. Po drugie kojarzy się on z pojazdami służbowymi oraz dostawczymi, co zmniejsza jego popularność u osób prywatnych. Jeśli nasz samochód posiada wgniecenia, zarysowania i inne niedoskonałości, odpowiedni lakier zmniejszy ich widoczność, poprawiając ogólne wrażenie. Pod tym względem najlepiej sprawdza się metalik, który – w przeciwieństwie do bieli i innych jasnych barw – zdoła ukryć przed wzrokiem innych drobne uszkodzenia i zabrudzenia.

auto-1308175_1280

Warsztat blacharski Warszawa – dobór lakieru

Ale bezpieczeństwo, widoczność niedoskonałości i nasze własne upodobania w kwestii kolorów to nie wszystko. To, jaki lakier znajduje się naszym aucie, wywołuje u innych określone skojarzenia, co wpływa ostatecznie na postrzeganie nas samych. I tak ciemne kolory budzą z reguły wraże luksusu, a także (podobnie jak inne ciemne barwy) jest dowodem dobrego smaku i stylu posiadacza samochodu.