Tani blacharz Warszawa

Zastanawiając się, gdzie oddać do naprawy samochód, któremu blacharzowi powierzyć prace związane z doprowadzeniem pojazdu do pełnej sprawności po wypadku, należy zwrócić uwagę na co najmniej kilka czynników. Wśród tych czynników, to niekoniecznie cena musi być najistotniejszym.

Teoretycznie najmniejsze ryzyko wiąże się z oddaniem samochodu do autoryzowanej stacji obsługi. Jednakże wówczas musimy liczyć się z tym, że za usługę zapłacimy nawet dwa razy więcej niż w innym warsztacie.

Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu i porównać oferty poszczególnych zakładów. Nie unikajmy także zbierania opinii o poszczególnych punktach naprawczych. Już przy pierwszej wizycie w danym warsztacie możemy się zorientować czy chcemy powierzyć swój pojazd osobom pracujący w tym miejscu. Jeśli przekonamy się, że zakład jest odpowiednio wyposażony w nowoczesną zgrzewarkę z kontrolą jakości zgrzewów, lutospawarkę, płytę do napraw nadwozi, wówczas możemy oczekiwać, że wykonane tu naprawy spełniają wymagania wszystkich czołowych producentów samochodów.

Zorientujmy się, czy specjaliści pracujący w warsztacie mają certyfikaty dokumentujące ich umiejętności, bo wtedy uzyskamy pewność, że naprawione auto zachowa wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu oraz będzie służyło jeszcze przez długi czas. Zwróćmy uwagę na elastyczny sposób wyceny naprawy. Nie łudźmy się przy tym, że odpowiednia wycena zostanie dokonana jeszcze przed przystąpieniem do oględzin auta. To niemożliwe, a z punktu widzenia zleceniobiorcy nieodpowiedzialne.

Przekonajmy się też czy warsztat stwarza inne dla nas dogodności – czy oferuje zwrot posprzątanego i umytego po naprawie samochodu, czy pomoże w zorganizowaniu transportu z punktu serwisowego lub zapewni samochód zastępczy, czy będziemy informowani o postępach w naprawie pojazdu.

Jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad postępami prac zwróćmy uwagę na procedury obowiązujące w firmie, np. na to czy możemy liczyć na wystawienie pokwitowania w momencie pozostawienia auta do naprawy. Bez niego przecież trudniej o egzekwowanie konkretnych terminów czy ceny.

Pamiętajmy zawsze, że dobrej jakości blacharstwo samochodowe to przede wszystkim bezpieczne auto, dobrze spasowane elementy, powierzchnia lakieru przypominająca fabryczną, a także sprawne procedury. Dopiero w dalszej kolejności liczy się koszt zlecenia naprawy.