Tuning starego samochodu – czy warto?

Stare samochody pomimo swojego wieku, bardzo często posiadają też dużą wartość sentymentalną dla właściciela. Dlatego wielu z nich decyduje się odrestaurowanie samochodu tak, aby przywrócić mu dawną świetność. Niektórzy jednak nie są w posiadaniu konkretnego modelu klasycznego samochodu i stają przed bardzo trudnym wyborem – kupić i wyremontować czy nie? Te dylematy najczęściej wynikają z faktu, że odnawianie starych samochodów bardzo często wiąże się również z dużymi kosztami. Niewiele osób jednak ma świadomość, że już samo odnowienie lakieru oraz montaż nowych felg mogą sprawić, że stare auto będzie prezentowało się dużo lepiej.

machine-2716954_1280

Akcesoria do starych samochodów – drogie czy wręcz przeciwnie?

Cena różnych akcesoriów do klasycznych samochodów jest bardzo różna w zależności oczywiście od marki pojazdu. Niektóre części zamienne będą już całkowicie niedostępne (jednak czasami znaleźć je można na rynku wtórnym). Inne pomimo swojej dostępności będą generowały bardzo duże koszty. Przed przystąpieniem do odrestaurowania starego samochodu trzeba więc oszacować, czy zaplanowany budżet pozwoli na zakup wszelkich niezbędnych elementów.

Auto codziennego użytku – jak nadać mu drugie życie?

Auta, którymi poruszamy się na co dzień, również zużywają się i z czasem znacznie tracą na wyglądzie. Najprostszym sposobem, aby odnowić takie miejskie auto jest prosta wymiana lakieru oraz felg. Wizyta u profesjonalnego lakiernika może sprawić, że samochód nabierze zupełnie nowej, ciekawej farby, która pozbawiona będzie ubytków oraz zabrudzeń, które nagromadziły się w trakcie normalnego użytkowania samochodu. Całkowicie nowe felgi również mogą dodać pojazdowi osobliwego charakteru, który nie byłby możliwy do uzyskania nawet po wyczyszczeniu felg, które fabrycznie zostały zainstalowane w samochodzie.

Wspomniane wcześniej przypadki samochodów (klasyczne jak i codziennego użytku) można szybko i tanio odnowić właśnie poprzez zmiany na powierzchni lakieru oraz wymianę felg na całkowicie nowe. Obydwie operacje wiążą się ze stosunkowo niewielkimi kosztami, a efekty mogą zaskoczyć każdego właściciela takiego pojazdu.